prof. Tadeusz Bartoś
Filozof, publicysta, profesor Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku, dyrektor programowy WSFT. Znawca filozofii Tomasza z Akwinu, zajmuje się także myślą Platona, Fryderyka Nietzschego i Martina Heideggera. Opublikował m.in.:
Opublikował m.in.:
prof. Andrzej Leder
Filozof kultury, lekarz psychiatra, psychoterapeuta psychoanalityczny, profesor Instytu Filozofii i Socjologii PAN. W 2015 jego książka Prześniona rewolucja. Ćwiczenie z logiki historycznej została nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Opublikował m.in.:
Prof. Daniel R. Sobota
Filozof, fenomenolog. Profesor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Autor kilkudziesięciu artykułów oraz dwóch książek:
Prof. Marek Woszczek
Filozof, pracuje Zakładzie Filozofii Nauki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się ontologią przyrody oraz filozofią fizyki, w szczególności ontologią fizyki kwantowej. Prowadzi badania dotyczące zagadnień kwantowej przyczynowości, kontekstualności i holizmu, a także mocy kauzalnych w ontologii kwantowej. Zajmuje się także wybranymi problemami historii idei i historii religii, w szczególności historią interakcji dyskursów naukowo-przyrodoznawczych i religijno-teologicznych, od okresu wczesno nowożytnego (zwłaszcza późnego paracelsyzmu) poprzez Spinozę i Leibniza po romantyczną Naturphilosophie, zwłaszcza Schellinga i Goethego. Prowadzi badania nad przekształceniami koncepcji materii i obrazów przyrody od XVI do XIX wieku.
Opublikował m.in.:
prof. Ireneusz Ziemiński
filozof, profesor zwyczajny Uniwersytetu Szczecińskiego. Zajmuje się filozofią religii. W 2017 otrzymał Nagrodę im. księdza Józefa Tischnera[4].
Opublikował m.in.
dr Łukasz Kołoczek
filozof, Pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, specjalizuje się w filozofii Martina Heideggera
Opublikował m.in.
prof. Michał Herer
polski filozof i tłumacz. Pracuje w Instytucie Filozofii UW. Specjalista w zakresie współczesnej filozofii niemieckiej i francuskiej. Tłumacz na język polski wielu ważnych prac[1], m.in. Louis Althussera, Michela Foucault, Gilles’a Deleuza
Opublikował m.in.
Tłumaczenia:
Revd Dr Piotr Ashwin-Siejkowski
Teolog, historyk starożytności chrześcijańskiej, duchowny anglikański. Pracuje w King’s College London.
Opublikował m.in.:
dr Sebastian Duda
Teolog, filozof, publicysta. Doktor teologii z katolickiego uniwersytetu Lovanium w Belgii. Członek redakcji „Więzi” i Zespołu Laboratorium „Więzi”. Wykładowca na podyplomowych Studiach Gender w Instytucie Badań Literackich PAN.
Opublikował m.in:
prof. Jerzy Sojka
Teolog luterański, profesor Wydziału Teologicznego Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Redaktor naczelnego czasopisma Studia i Dokumenty Ekumeniczne.
Opublikował m.in.:
prof. Krzysztof Bielawski
Filolog klasyczny, profesor Instytutu Filologii Klasycznej UJ. Wieloletni dyrektor wydawnictwa Homini.
Opublikował m.in.:
prof. Paweł Janiszewski
Historyk starożytności, profesor na Wydziale Historii UW. Specjalizuje się w historii starożytnego Rzymu oraz chrześcijaństwa pierwszych wieków.
Opublikował m.in.:
prof. Tomasz Nałęcz
Historyk, emerytowany profesor Wydziału Historii UW, autor wielu prac z historii Polski w XX wieku, m.in.:
prof. Łukasz Niesiołowski-Spanò
Historyk starożytności, dziekan Wydziału Historii UW. Zajmuje się historią starożytnej Palestyny, dziejów biblijnego Izraela oraz Filistynów.
Opublikował m.in.:
prof. Krystyna Stebnicka
Historyczka starożytności, profesor na Wydziale Historii UW. Zajmuje się światem greckim w okresie wczesnego cesarstwa, intelektualistami greckimi, diasporą diaspora żydowska w okresie rzymskim, znawca historii judaizmu w epoce późnego antyku.
Opublikowała m.in.:
prof. Marek Węcowski
Historyk starożytności, profesor na Wydziale Historii UW.
Opublikował m.in.:
prof. Jan Kozłowski
filolog klasyczny, pracuje w Instytucie Filologii Klasycznej UW.
Opublikował m.in.
Dr Paweł Boguszewski
Biolog, pracuje w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Marcela Nęckiego PAN w Warszawie. Jest tam kierownikiem Pracowni Metod Behawioralnych. Dr Boguszewski jest doświadczonym behawiorystą od lat specjalizującym się w projektowaniu i analizie badań dotyczących zachowania zwierząt. Jest też autorem kilku programów służących analizie danych pochodzących z badań behawioralnych.
Miejsce wykładów
Centrum Łowicka
ul. Łowicka 21
Warszawa
Sekretariat Studium
tel.: +48 22 826 74 18
fax: +48 22 826 23 02
e-mail: sekretariat@wsft.edu.pl
Budowa: Pin Media