Co dwa tygodnie od października do maja spotykać się będziemy na wspólnej lekturze  tekstu I.M. Bocheńskiego Sto zabobonów. Bocheński zajmował się w swej pracy badawczej m.in. historią logiki. Poświęcał także wiele uwagi zastosowaniu logiki. Zajmował się m.in. analizą logiczną takich pojęć jak autorytet, przedsiębiorstwo, partia komunistyczna. Brak umiejętności praktycznego stosowania zasad logiki to istotny mankament wykształcenia w Polsce. Wpływa on na jakość życia publicznego. Stąd nasze seminarium. Książeczka Sto zabobonów to praktyczny podręcznik logicznej analizy najbardziej popularnych pojęć z życia publicznego, takich jak humanizm, demokracja, autorytet, altruizm, itp. 

Wspólną lekturę tekstu prowadził będzie prof. Tadeusz Bartoś, Spotkania co dwa tygodnie we wtorki o g. 19.00-20.30 w Centrum Łowicka, s. 24. 

Pierwsze spotkanie 6 października 2020, następne 20 października, itd. co dwa tygodnie. W semestrze zimowym powinno odbyć się nie mniej niż pięć spotkań, a w ciągu całego roku nie mniej niż dziesięć. Możliwe jest odwołanie pojedynczych zajęć z uwagi na inne zajęcia prowadzącego. 

Przebieg seminarium będzie nagrywany do wewnętrznego użytku uczestników seminarium. Możliwe jest także uczestnictwo online dla zapisanych na zajęcia.

Zapisy zarówno na seminaria jak i na wykłady poprzez formularz na naszej stronie w zakładce Zapisy. Należy wpisać tam swoje dane oraz kliknąć na kwadraciki wskazujące odpowiednie opcje.

*

Centrum Łowicka stosuje zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego. Nasze spotkania są bezpieczne, zachowujemy dystans i poruszamy się po Centrum w maseczkach.